صفحه اصلی / اهداف و برنامه های ما

اهداف و برنامه های ما

تاکید اصلی ما در دستادست شادی دو گروه است، تولیدکننده و خریدار.

مشتریان شاد

پرداخت قیمت عادلانه، خرید محصولات دست ساز و منحصر به فرد، و لذت کمک به رشد و پرورش هنرمندانی ماهر، کلید لبخند خریدار است.

تولیدکنندگان شاد

دریافت قیمت عادلانه، و قرار گرفتن در چرخه توانمندی و رسیدن به یک کسب و کار پایدار و موفق، کلید لبخند تولیدکننده است.

ما در پی هر دو لبخندیم.

رضایتمندی از کار مهم است

ما متعهدیم به:

توانمندسازی و حفظ هنرهای بومی

ما در مسیر توان‌افزایی و توانمندسازی گام برمی داریم:

با معرفی شفاف تولیدکنندگان

تولیدکنندگان به شکل شفافی در دستادست معرفی می‌شوند. تنها در صورت تقاضای خود آن‌ها به جای اسم خودشان از نام مستعار استفاده می‌کنیم و حتی در این حالت نیز باز معرفی آن‌ها به شکل صحیح درج می‌شود.

با حذف واسطه‌ها

تولیدکنندگان دیگر مجبور نیستند برای عرضه و فروش کالای خود آن را با قیمتی نازل به دست واسطه‌ها بسپارند. واسطه‌هایی که کالا با گشتن در بین آن‌ها در نهایت با قیمتی بسیار بسیار بالاتر به دست خریدار می‌رسد.

با فراهم کردن بازار فروشی بزرگ‌تر

تولیدکنندگان دیگر وابسته به بازار کوچک شهر یا روستای خود نخواهند بود. آن‌ها به کمک دستادست می‌توانند در کل ایران کالاهایشان را عرضه کنند. امیدواریم در آینده این بازار را به کشورهای دیگر هم گسترش دهیم.

با دادن یک انتخاب به شما

ما در جهانی زندگی می‌کنیم که انباشته از محصولات تولید انبوه و کارخانه ایست. محصولاتی که هیچ تاریخچه‌ای ندارند و ما هیچ چیزی درباره نحوه و شرایط ساخت آن‌ها نمی‌دانیم. دستادست به شما این امکان را می‌دهد که بتوانید به کار اجباری و غیرعادلانه، به دلال‌ها و به خوردن حق تولیدکنندگان نه بگویید. شما اینجا می‌توانید با کیف پول‌تان به یک جهان بهتر رای دهید.

با طراحی محصولات جدید و کاربردی

بسیاری از اوقات یکی از مهم‌ترین موانع فروش محصولات طراحی آن‌هاست. با ارائه محصولات کاربردی و طراحی‌های جدید برای محصولات قدیمی، همچنین آشنا کردن تولیدکنندگان با اصول استفاده از رنگ‌ها و توجه به سلیقه مخاطب به افزایش فروش تولیدکنندگان کمک می‌کنیم.

با دادن کنترل به دست تولیدکنندگان

تعیین قیمت نهایی محصولات، و سایر موارد مرتبط با تولید در دست خود تولیدکنندگان قرار دارد. ما در یک سیستم شفاف کار می‌کنیم و آن ها هر زمان که دل‌شان خواست می‌توانند همکاری‌شان را با ما قطع کنند.

و امیدواریم در آینده در این مسیر گام برداریم:

ارائه آموزش‌های موردنیاز

دستادست پس از رسیدن به مرحله سوددهی به ارائه آموزش‌هایی در مسیر ارتقا توانایی‌ها، آشنایی با روش‌های جدید و سلیقه روز، اقدام خواهد کرد. این آموزش‌ها می‌توانند در توانمندی هر چه بیشتر تولیدکنندگان بسیار مفید باشند.

ارائه وام‌های خرد

دستادست در نظر دارد پس از رسیدن به مرحله سوددهی صندوق اعتبارات خردی برای ارائه وام‌های کوچک به تولیدکنندگان تاسیس کند. به این شکل به تولیدکنندگان کمک کند تا بتوانند با ارتقا ابزار و مواد مورد استفاده خود گام‌های موثرتری در مسیر توانمند شدن بردارند.

ما در مسیر حفظ هنرهای بومی گام برمی‌داریم:

با تلاش برای معرفی هرچه بیشتر این هنرها به مردم

ما متعهد به ارائه محصولات ساخت دست در وب‌سایت‌مان هستیم. به مرور برنامه‌هایی در جهت معرفی انواع هنرها و تاریخچه‌شان در سایت‌مان نیز خواهیم داشت.

با کمک به تولیدکنندگان برای گام برداشتن در مسیر ایجاد کسب و کاری پایدار با استفاده از هنرهای بومی

با موفقیت دستادست در ایجاد یک بازار بزرگ و همین طور آغاز به کار صندوق اعتبارات خرد و دوره‌های آموزشی، یک تولیدکننده خواهد توانست با استفاده از هنر و توانایی‌اش در تولید صنایع دستی به سمت یک کسب و کار پایدار حرکت کند.

بیایید همدست شویم

عمل کنیم

وقسمتی از داستانباشیم

کمک کنید تا دست به دست بچرخیم:

بیانیه ماموریت و چشم انداز ما:

فروشگاه آنلاین دستادست از اولین فروشگاه‌های اینترنتی ایرانی است که به شیوه کسب و کار اجتماعی اداره می‌شود. ما به عنوان گردانندگان این فروشگاه قصد آن داریم تا بازاری برای فروش تولیدات دست‌ساز افرادی فراهم کنیم که پیش از این امکان فروش کالاهایشان را نداشته اند و به این وسیله علاوه بر اشتغال‌زایی به افراد و خانواده‌ها کمک کنیم تا گامی به سوی رهایی از فقر بردارند. تولیدکنندگان ما در قدم اول از شهر ارومیه و اطراف آن خواهند بود و تلاش خواهیم کرد در ۵ سال آینده کارمان را حداقل به ۵ استان دیگر کشور گسترش دهیم. در این میان امیدواریم با عرضه تولیدات ایرانی قدمی برای احیای تولید بومی نیز برداریم.

دستادست یک کسب و کار اجتماعی است، هدف اصلی ما توانمندسازی تولیدکنندگان مان است و در این مسیر تمامی درآمد دستادست پس از کسر هزینه های جاری در راستای رسیدن دستادست به اهدافش صرف خواهد شد و هیچ سود سهامی به بنیانگذاران و کارکنان دستادست داده نخواهد شد.