فروشگاه های اینترنتی برای فروش دست سازها؛ یک- Etsy

25

Etsy شاید مشهورترین سایت فروش وسایل دست ساز باشد. هسته اولیه تشکیل دهنده آن شرکت کوچکی به نام isospace بوده که در سال ۲۰۰۵ این فروشگاه را بنیان گذاشته است. یکی از بنیان گزاران Etsy درباره انتخاب اسمش می گوید که اسمی بی معنی را انتخاب کردم چون می خواستم برندی را از هیچ خلق کنم. با وجود افت و خیزهای فراوان، فروش این سایت در مجموع سیر صعودی داشته و در دسامبر سال ۲۰۱۰ با هفت میلیون کاربر ثبت شده درآمدش از ۱۸۰ میلیون دلار به ۳۱۴ میلیون دلار رسیده است.

Etsy اجتماع و محل ارتباط تولیدکنندگان کارهای دستی و خریداران به منظور خرید و فروش صنایع یادشده است و طبق قانون Etsy تنها کسانی حق فروش دارند که محصولات ساخت خود را بفروشند و واسطه ها حق فروش در این فروشگاه اینترنتی را ندارند. البته در سال ۲۰۱۳ Etsy تصمیم گرفت که به تدریج راه را برای فروش محصولات ساخت کارخانه ها و نیز ارتباط بین طراحان و سازندگان، باز کند.

در Etsy با استفاده از دسته ها و تگ های روی محصولات می توان محصول مورد نظر را یافت. در ژانویه ۲۰۱۳، Etsy بیست و دو میلیون عضو و بیش از ۸۰۰ هزار فروشنده در تقریبا ۲۰۰ کشور جهان داشته است و این نشان دهنده حجم محصولات در این فروشگاه است. در Etsy می توانید از عکس گرفته تا وسایل مورد نیاز منزل، اسباب بازی، مواد غذایی، جواهرات و هرچه که فکرش را می کنید، بیابید.

منبع: http://www.etsy.com

 http://en.wikipedia.org/wiki/Etsy

2 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.