پانزده دی ۹۶، روز پایانی کمپین ما بود. به رغم زلزله، فیل.تر.ینگ و مشکلات بسیار دیگر، شما از روز اول تا همین دیروز کنارمان بودید. پیام کمپین را بین دوست و آشنا پخش کردید، حتی مستقل پول جمع کردید برای ما. در تمام این روزهای سخت یک لحظه تنها نبودیم، چون شما بودید.

هیچ چیزی شیرین‌تر از این نبود که همه با هم در پی رویای بزرگی بودیم. به جهانی عادلانه‌تر فکر کردیم، و به خاطرش دست به عمل زدیم. ما با هم توانستیم ۲۵.۵ میلیون تومان پول جمع کنیم. ما در کنار هم تغییری بودیم که در جهان می‌خواستیم.

با این پول نمی‌توانیم مینی‌بوسی که قرار بود داشته باشیم را بخریم، اما بنا داریم این کارها را انجام بدهیم:

* اجاره انبار، تهیه تمام ابزار و امکانات لازم، و تامین نیروی انسانی برای برگزاری برنامه‌های منظم و کوچک فروش ماهانه حضوری در تهران (خوبی جانبی اجاره انبار این است که لااقل بخشی از کارها را می‌توانید خیلی سریع و تنها با پرداخت یک هزینه ارسال یک جا از انبار دریافت کنید و نه از شهرهای مختلف.)

* حمایت از گروه‌های به حاشیه رانده شده و نیازمند حمایت بیشتری برای ورود به کار. این حمایت به اشکال مختلف از جمله کمک به تهیه مواد اولیه، آموزش و… صورت خواهد گرفت.

* بررسی سایر اقداماتی که ممکن است برای ما قابل انجام باشند مانند فروش در خارج از کشور. با عملی شدن هرکدام از این اقدامات اطلاع‌رسانی در آن زمینه انجام خواهد شد.

 

در صورت تمایل به همراهی و حمایت از پروژه‌های دستادست به ما ایمیل بزنید: dastadast@gmail.com

تمام اخبار بعدی درباره نتایج کمپین را می‌توانید در این آدرس ببینید: تمام اخبار مربوط به کمپین ماموریت ممکن

یه مشکلی هست…

اگه یه زن روستایی باشی، خیلی سخته بری شهر و کاراتو بفروشی. اگه شانس بیاری شاید یه دلالی بیاد روستاتون و به قیمت خیلی کمی کارتو بخره، اونم با منت.

اگه یه زن سرپرست خانوار باشی باید خرج خودت و بچه هاتو دربیاری، اما کار کجاست. اگه شانس بیاری شاید یه مغازه‌ای کاراتو امانی بذاره برای فروش و نصف پولشو بده بهت. تازه برای گرفتن اون نصفم باید کلی بری و بیای.

اگه معلول باشی، اگه مهاجر باشی و… نمی‌تونی به این راحتی کاراتو بفروشی، نمی‌تونی قیمت واقعی کارتو بگیری، نمی‌تونی پولت رو به موقع بگیری.

می‌دونستین همین الان زنانی هستن که برای دوخت هر مانتو فقط ۱۰۰۰ تومن دستمزد می‌گیرن؟

زنان تولیدکننده

راه حل ما

در حال حاضر دستادست با ۷۰ گروه و فرد تولیدکننده (۴۰۰ زن) در ۱۵ تا استان کشور همکاری می‌کنه و سعی داره بهشون کمک کنه تا بتونن محصولات‌شون رو عادلانه بفروشن. عادلانه یعنی ۸۰ تا ۹۰ درصد قیمت فروش به دست تولیدکننده می‌رسه.

ما از فروش ۴۴۰ تا کار در سال ۹۳، به ۳۳۰۰ کار در سال ۹۵ رسیدیم، اما با یه تقسیم ساده می‌بینید که این یعنی ۸.۲۵ محصول برای هر فرد. این عدد خیلی خیلی کوچیکه، اما ما به عنوان یک سازمان غیرانتفاعی و غیردولتی توانی بیشتر از این نداشتیم. ما وابسته به جایی نیستیم به جز شما. می‌خوایم به کمک شما کاری کنیم که وضعیت کار این زنان حداقل یه پله بره بالاتر. چون حق تک به تک این زنان شجاع و سختکوش یه زندگی بهتره.

می‌خوایم به کجا برسیم؟

با کمک شما به کمپین، این زنان می‌تونن برای اولین بار در ایران فروشگاهی مختص خودشون داشته باشن. اولین فروشگاه تجارت عادلانه ایران.

اگه ما بتونیم ۵۰ میلیون پول جمع کنیم، یه مینی‌بوس قدیمی خریداری و بازسازی می‌شه و تو خیابونای تهران محصولات این زنان رو به شکل مستقیم عرضه می‌کنه.

با کمک‌های شما این زنان در چرخه پایداری از توان‌افزایی وارد خواهند شد:

افزایش فروش محصولات زنان -> قدرتمندتر و توانمندتر شدن در مواجهه با مشکلات -> داشتن کنترل بیشتر روی زندگی و گرفتن تصمیمات بهتر -> آموزش و تغذیه و سلامت بیشتر -> خروج از چرخه فقر

کمک شما یعنی اهمیت دادن به تجارت عادلانه، یعنی کمک به شکل گرفتن زنجیره فروش عادلانه تو کشور خودمون، یعنی اینکه شما اهمیت می‌دین به اینکه هر خرید ساده چه اثر قابل توجهی تو جهان می‌تونه داشته باشه.

این ماموریت، یه ماموریت ممکنه، وقتی همه ما دست به دست هم بدیم برای این رویای بزرگ. همه با هم پشت یه ایده نو بایستیم به امید خلق یه جهان نو، یه جهان عادلانه‌تر!

 

تمام کسانی که به این کمپین کمک کنن، با وارد کردن آدرس ایمیلشون گزارش‌های مستمری از وضعیت پیشرفت کار دریافت خواهند کرد.

در صورتی که ساکن خارج از کشور هستید با ما تماس بگیرید، ما امکان دریافت کمک‌های ارزی شما رو هم داریم:

dastadast@gmail.com / http://telegram.me/dastadast

  می‌توانید با پیوستن به گروه تلگرامی ماموریت ممکن سوالات‌تون را مستقیم از ما بپرسید و گزارش‌های روزانه دریافت کنید: گروه ماموریت ممکن

ماموریت ممکن

بعد از طی کردن مراحل زیر وارد صفحه پرداخت بانکی می‌شوید. در صورت وقوع هرگونه مشکل فقط به ما خبر بدهید:

dastadast@gmail.com / http://telegram.me/dastadast

پاسخ به سوالات شما

چرا فروش اینترنتی کافی نیست؟

ما بر مبنای تجربه خودمون به این نتیجه رسیدیم. مخاطبین ما همیشه ترجیح دادن کارها رو از نزدیک ببینن و لمس کنن و بعد خرید کنن. ولی همچنان سایت دستادست، و کانال تلگرام و صفحه اینستاگرام رو به شکل فعال خواهیم داشت.

چرا فروشگاه سیار به جای فروشگاه ثابت؟

فروشگاه ثابت باید محل خوبی داشته باشه، نمی‌شه تو یه کوچه فرعی و تو یه خیابون پرت یه مغازه اجاره کنیم. چون اینطوری حتی هزینه اجاره خودش رو هم تامین نمی‌کنه. ما هزینه رهن و اجاره در چند منطقه مرکزی تهران رو با مراجعه حضوری و گشتن برآورد کردیم و ۱.۵ تا ۲ برابر این کمپین نقدینگی لازم داشت.

از طرف دیگه تهران شهر خیلی بزرگیه، خوبی فروشگاه سیار اینه که می‌تونه تو شهر چرخ بزنه تا مردم راحت‌تر بهش دسترسی داشته باشن.

کمک شما به زلزله‌زده‌ها چیه؟

ما معتقدیم فقر بزرگترین عامل ویرانی و مرگ عزیزان ما در زلزله ازگله و سرپل‌ذهاب بود. دلمون می‌خواست کاری بکنیم، اما می‌دونستیم انجام کاری که توش تخصص نداریم فایده‌ای نداره. تصمیم گرفتیم با رویکرد دستادست کمک کنیم و آماده همکاری با تمام تولیدکننده‌های کارهای دستساز مناطق زلزله‌زده با تمام توان سازمان کوچیک‌مون هستیم. و این کاریه که ما با کمپین ماموریت ممکن می‌خوایم بکنیم.

با تشکر از تیم محتوای آژانس خلاقیت و بازاریابی چارستون که ویدئوی اول صفحه را برای ما تهیه کردند.